SEO – Optimalizácia pre vyhľadávače

Čo je to SEO?

SEO je skratka pre search engine optimization – optimalizácia webu pre vyhľadávače a zahŕňa postupy, metódy a stratégie, pomocou ktorých sa viete dostať vyššie vo výsledkoch vyhľadávania. Vďaka tomu zvýšite návštevnosť svojho webu v internetových vyhľadávačoch pre zadávané kľúčové slovo.

SEO je súbor techník a nástrojov, ktoré majú za cieľ zabezpečiť popredné pozície vášho webu vo vyhľadávačoch ako Google a pod. Našou snahou je dostať vaše webové stránky na prvé tri strany vo výsledkoch vyhľadávania Google. Prečo práve prvé tri strany?

 

Je to preto, pretože iba prvé tri strany si ľudia prevažne pozerajú. Ak nie ste na prvých troch stranách, ste prakticky neviditeľní. Pomôžeme vám na vašom webe urobiť správnu SEO optimalizáciu tak, aby ste sa dostali na prvé tri stránky vo výsledkoch vyhľadávania a zvýši sa vám návštevnosť webu.

Analýza kľúčových slov

Naplánovanie stratégie

Štruktúra webu

Copywriting

Ako to robíme?

SEO analýza – Vypracujeme Vám SEO analýzu vašej webovej stránky a poskytneme Vám návrhy a odporúčania pre riešenie problémov. SEO analýza komplexne sumarizuje nedostatky vašich webových stránok z pohľadu optimalizácie pre vyhľadávače.

Prostredníctvom SEO analýzy zistíte, v akom stave je váš web z hľadiska SEO. Preskúmame technické faktory vášho webu a odporučíme vám, ako prípadné nedostatky riešiť. Zameriame sa aj na obsah stránok a poradíme vám, ako upraviť texty a ďalší obsah, aby vyhovoval potrebám vyhľadávačov. Zanalyzujeme vaše odkazové portfólio a poradíme vám, ako ho efektívne rozvíjať.

Analýza kľúčových slov – Analýza kľúčových slov tvorí základ každej optimalizácie pre vyhľadávače. Touto analýzou zistíme aké kľúčové slová sú pre vás tie „kľúčové“. Zozbieraním správnych kľúčových dosiahneme stavu, kedy sa budeme môcť posúvať so SEO ďalej.

Práve táto analýza poskytne pohľad na to, ktoré kľúčové slová sú pre firmu relevantné a vyhľadávané cieľovou skupinou poskytovaného produktu alebo služby.

Spolupráca – Všetko prebehne v spolupráci s vami, aby bol obsah na webe relevantný pre vašich zákazníkov/návštevníkov. Priebežne Vás budeme informovať o stave a úspešnosti SEO.

Pozrite si našu case study

Optimalizácia webu musí budovať vašu značku, brand a zviditeľňovať ju. Tak, ako SEO optimalizácia, ktorú sme nastavili, pomohla nášmu klientovi – Precerpavacky.sk – Servis a výmena kanalizačných prečerpávačiek. Hlavným cieľom bolo získať pre nich nových zákazníkov prostredníctvom online prezencie. Dobrý a moderný dizajn webovej stránky a search engine optimalizácia (SEO), zopár kľúčových slov a optimalizácia webu zabezpečili klientovi to, že sa aktuálne zobrazuje na prvej stránke vyhľadávača Google. 

Ako to funguje?

Keďže lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť, preto si SEO ukážeme na praktickom príklade: Predstavte si, že ste firma, predávajúca drevené hojdacie koníky. Ak si klikneme na Google vyhľadávač a zadáme doň kľúčové slovo „drevené hojdacie koníky“ a vašu stránku nenájdete na prvých troch stránkach vo vyhľadávaní, začnete byť pekne zúfalí.

Našťastie však existujú spôsoby, ako to zmeniť. Jedným z nich je práve spomínaná SEO optimalizácia.

Čo Vám prinesieme?

Organickú návštevnosť – Pomocou SEO dosiahneme relevantnú návštevnosť. Veľkým pomocníkom je content, obsah, ktorý Vám pomôžeme vytvoriť, obohatiť ním váš web a ponúknuť ho tak potencionálnym návštevníkom, ktorí v ňom nájdu potrebné informácie a odpovede na otázky, ktoré ich najčastejšie zaujímajú.

Dohľadateľnosť – Viditeľnosť vašej webovej stránky zabezpečí správny výber kľúčových slov. Váš web, alebo e-shop bude ľahko dohľadateľný správnym návštevníkom.

Viac konverzií – Čím viac relevantných návštevníkov webu získame, tým vyšší počet konverzií dosiahneme. Každý relevantný návštevník je potencionálny zákazník.

Predbehnite svoju konkurenciu

SEO optimalizácia je dnes nevyhnutnou súčasťou pre váš web a vaše podnikanie. Aby sme to zhrnuli, výsledkom SEO je zobrazovanie webstránok vo výsledkoch vyhľadávania. Čím vyššie sú v zozname výsledkov, tým viac ľudí ich uvidí a pravdepodobne navštívi aj váš web. Vyššie pozície vašich stránok vo vyhľadávači sú zdrojom organickej návštevnosti, ktorá je vždy zadarmo. No samotná optimalizácia je náročný proces, ktorý si vyžaduje dôkladnú prípravu, analýzu a sledovanie priebehu a úspešnosti optimalizácie. Ak máte záujem, radi vám s kompletnou SEO analýzou pomôžeme.